Vooral in het voorjaar zijn de vogels goed te beluisteren en in het vroege voorjaar kan je ze ook heel goed zien (de bomen krijgen pas begin mei weer blad). Je kijkt je ogen uit bij zoveel verschillende vogels, waaronder mezen, vinken, gorzen, lijsters, spechten, raven, vlaamse gaaien, kwartels, patrijzen, te veel om op te noemen. We hebben zelfs een wielewaal gehoord.

Hier leven ook veel roofvogels, zoals (natuurlijk) de buizerd, maar ook de slangenarend. Verder zijn op Lacanal gespot: de blauwe kiekendief, de sperwer, de havik, de torenvalk, de boomvalk en de zwarte wouw. Elders in het park de Haut-Languedoc komen zelfs vale gieren voor, maar die hebben we hier nog niet gezien.

's Nachts hoor je van alles - maar de bosuil roept overal bovenuit. En heb je wel eens het karakteristieke geluid van een nachtzwaluw gehoord?












Eikepage

Ook voor het bekijken van vlinders is Lacanal een goede plek. Om er slechts een paar te noemen die je hier bijvoorbeeld eind juli kunt zien: kaasjeskruiddikkopje, koninginnepage, eikepage, bruine vuurvlinder, icarusblauwtje, argusvlinder, hooibeestje, keizersmantel, grote en kleine vos, adippevlinder, dagpauwoog en gehakkelde aurelia.

Home Camping Huurtenten Gîtes Kamers Eten & drinken Omgeving Activiteiten Reserveren

Domaine Lacanal
 
kleine natuur camping in Zuid Frankrijk met gites, volledig ingerichte huurtenten en chambre's

Camping Domaine Lacanal met gites en huurtenten.

Vogels en vlinders op en rond Lacanal
                   kleine groene camping in Zuid Frankrijk met gites en huurtenten